Pakiet pszczeli - 2 kg pszczół

Cena: 400,00 zł 400.00ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Pszczeli Targ
Kod produktu: 19DC-468A9

Opis

Pakiet pszczeli - 2 kg pszczół do osadzenia w ulu dowolnego rozmiaru

pakiet zawiera: 2 kg pszczół młodych z młoda matką unasieniona naturalnie ze sprawdzonym czerwieniem, oznakowaną kolorem dla danego roku – kraińska, kaukaska, włoska
warunki transportu pszczół: pszczoły transportowane w osiatkowanej pakietówce z porcją pokarmu węglowodanowego
leczenie pszczół: pszczoły w pakiecie leczone z Varroa Destructor
wysyłka: czerwiec 2020

Proces przygotowania pszczół tworzących pakiet wg niniejszego standardu trwa około 4 tygodnie, po czym pszczoły zsypywane są z ramek do pakietówki, tuż przed wydaniem. W tym czasie pszczoły poddane są systematycznej obserwacji i ocenie. Pszczoły w pakiecie pochodzą z hodowli własnej realizowanej w ramach programu #TAKdlaPszczół. Prowadzone przez nas z najwyższą starannością rodziny pozostają pod ścisłą opieką lekarza weterynarii i pszczelarza prowadzącego. Pszczelarz prowadzący: mgr inż. Rafał Szela.

Każdy opuszczający pasiekę #TAKdlaPszczół pakiet pszczół przygotowany jest tuż przed wydaniem i  plombowany. Banderola wskazuje datę i godzinę jego sprawdzenia i zamknięcia. Daje to pewność, że nie dokonano ingerencji w zawartość pakietu w trakcie transportu.

Pakiety przekazujemy w zamkniętych opakowaniach do godz. 14:00.

Gwarantujemy, że każdy dostarczony pakiet jest zgodny ze Standardem przyjętym w #TAKdlaPszczół i jest w pełni zdolny do dalszego rozwoju.

Zastrzegamy, że nie ponosimy odpowiedzialności za stan zdrowotny pszczół z zakupionego pakietu pszczół w okresie powyżej 3 tygodni od momentu zakupu.

Jak osadzić pakiet?

- Otrzymany pakiet pszczół osadzamy w ulu w godzinach wieczornych lub nocnych, po zakończeniu lotów pszczół. Upewniamy się, że wylot ula jest zamknięty.
- Do nowego lub zdezynfekowanego ula wkładamy 5 ramek z węzą oraz 3 do 5 litrów syropu cukrowego
- Z otrzymanego pakietu wyjmujemy klateczkę z matką pszczelą i zawieszamy pomiędzy ramkami z węzą w ulu.
- Pakietówkę z pszczołami umieszczamy we wnętrzu ula na ramkach
- Otwieramy pakietówkę i szybko zamykamy ul daszkiem lub powałką. Pszczoły same opuszczą pakietówkę w poszukiwaniu matki pszczelej.
- Wlotek do ula otwieramy następnego dnia rano około 9:00. W godzinach wieczornych po zakończeniu lotów pszczół otwieramy ul, wyciągamy pustą pakietówkę i usuwamy zabezpieczenie z klateczki z matką. Pszczoły uwolnią matkę same.
- Uzupełniamy pokarm do pierwotnej ilości podanej podczas osadzania.
- Pszczołom zapewniamy ciągły dostęp do pokarmu węglowodanowego do momentu odbudowania wszystkich plastrów i zgromadzenia zapasów pokarmu w ilości ok 5 kg.

Zaletą zakupienia pakietów jest możliwość osadzenia pszczół na dowolnej ramce. 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl