Filtry
Cena
  • od
    do
Promocja

Odkład pszczeli 

Jaki odkład pszczeli kupić? Chcąc skutecznie prowadzić rodzinę pszczelą w przyszłości, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów już na etapie zakupu, których pominięcie może zaważyć na naszym sukcesie i satysfakcji w tym i kolejnych sezonach. Dobrze przygotowany odkład pszczeli powinien składać się w szczególności z pszczół młodych dających szansę rozwoju całej rodzinie oraz czerwiu w różnym stadium rozwojowym po matce poddanej do odkładu. 

Odkład pszczeli powinien być osadzony na nowych ramkach i węzie, co skutecznie ogranicza występowanie niepożądanych patogenów. Pszczoły w odkładzie powinny być niezwłocznie leczone przez sprzedającego, by wolne od Varroa Destructor wychowały liczne i zdrowe pokolenia pszczół zimowych. Pozwala to na pozyskanie znacznych ilości miodu w kolejnym sezonie. Warto pamiętać, że pszczoły tworzące odkład pszczeli w sezonie, w którym stały się odrębną rodziną nie przyniosą miodu. Ich najważniejszym zadaniem jest rozwój.

Oferowane przez nas odkłady pszczele przygotowujemy dla Ciebie w cyklu miesięcznym. Oznacza to, że nowo utworzony odkład spędza pod naszą ścisłą opieką około miesiąca i poddany jest specjalnej opiece. W przypadku ramek mniejszych każdy odkład pszczeli składa się z 5 ramek przez pszczoły na czarno. W przypadku większych ramek z 4.

Pszczoły odkładzie osadzamy na nowych ramkach z wykorzystaniem węzy najwyższej jakości i poddajemy leczeniu. Działamy rozważnie i konsekwentnie, dlatego decydując się na odkład pszczeli przygotowany w naszej pasiece możesz spać spokojnie... 

Odkład pszczeli przygotowujemy dla Ciebie na wszystkich standardowych rozmiarach ramek. Więcej szczegółów o sposobie przygotowania odkładów znajdziesz w opisie poszczególnych produktów.

 

Odkłady pszczele

Blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium